Baloniki reklamowe – w jaki sposób przygotować plik do nadruku?

Posted on

Baloniki reklamowe

Baloniki reklamowe

Balony stanowią doskonały sposób na wypromowanie swojej działalności. Sprawdzą się one zarówno podczas wydarzeń branżowych takich, jak targi, konferencje czy sympozja, jak i eventów plenerowych – koncertów, festynów lub pikników. Takie podarunki wzbudzają pozytywne emocje wśród wszystkich klientów, bez względu na wiek. Pozwalają one na umieszczenie na ich powierzchni niemalże dowolnego nadruku. Może być to zarówno logo firmy, jak i jej slogan reklamowy czy dane adresowe. Takie balony dostępne są w rozmaitych wzorach, kształtach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie.Zanim złożymy zamówienie na baloniki reklamowe, zadbać należy o odpowiednie przygotowanie nadruku, jaki ma się znaleźć na jego powierzchni. Poświęcając na tę czynność nieco więcej czasu, unikniemy ewentualnych nieporozumień, które mogą przyczynić się do wydłużenia czasu realizacji zamówienia. W pierwszej kolejności warto zastanowić się czy logo naszej marki czy hasło reklamowe będą się korzystnie prezentowały na wybranym przez nas produkcie. Przykładowo, jeżeli jest on podłużny, warto zdecydować się na umieszczenie go na długopisie. Gdy nasze logo jest kwadratowe, postawmy na kalendarz. Warto także zdawać sobie sprawę z faktu, iż im mniejszy jest gadżet, tym odpowiednio mniejszy musi być stworzony przez nas nadruk. Kolejna bardzo ważna kwestia to kolorystyka gadżetu. Barwy logo powinny dobrze komponować się z kolorami gadżetu. Przykładowo, jeżeli ma ono kolor zielony, zamiast na żółtym balonie, umieśćmy go na produkcie w kolorze czerwonym, dzięki czemu będzie się ono skutecznie rzucało w oczy.

Należy także zdawać sobie sprawę z faktu, iż koszty, jakie ponieśliśmy w związku z zakupem produktów, jakimi są baloniki reklamowe nie są całkowitym kosztem realizacji całego projektu. W czasie przygotowywania grafiki należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż na ostateczną cenę wpływ ma zarówno ilość zastosowanych kolorów, jak i wielkość nadruków.

Często, zamiast pokrywać Baloniki Reklamowe dużym nadrukiem, warto zdecydować się na nieco mniejszy, który prezentować będzie się znacznie bardziej estetycznie.

Tags: , ,